Cilt Bakımı ( Jetpeel )


SUYLA GELEN DURU GÜZELLİK; JETPEEL CİLT BAKIMI

Derimiz vücudumuzun önemli benzersiz bir yapısıdır. Estetik cerrah olarak yaptığımız tüm işlemler sağlıklı cilde sahip olanlarda çok daha farklı ve etkileyici görünecektir. Bir çok kişi günlük cilt bakımını kendi kendine yapmaktadır kuşkusuz. Ancak belirli zaman aralıkları ve yaşlarda profosyenel anlamda cilt bakımı yaptırmak zamanın olumsuz etkilerinden bizi arındırır. Genel olarak cilt bakımı bazı kozmetik ürünlerin cildimize sürülmesiyle yapılır ki zaten siz bu işlemleri evinizde yapabiliyorsunuz. Bu ürünlerin bir çoğu cildin keratin tabakasını geçemez ve etkileri ürünün uzaklaştırılmasıyla biter. Oysa biz kliniğimizde süpersonik jet akımları ile derinin derinliğine nüfuz eden farklı konseptte profosyonel cilt bakımı uyguluyoruz. Yöntem oldukça yeni ve zaman içinde ismini çok duyacaksınız. Yöntemi kısaca JETPEEL olarak adlandırıyoruz.


Jetpeel Nedir ?

Devrim yaratan, patentli, yüksek teknolojiye sahip Jetpeel sistemi; temelde doğal gazlar (hava, O2, vb ) ve serum fizyolojik kullanılarak süpersonik jet akımlarla uygulanan ağrısız bir tedavi yöntemidir. İlk uygulamadan itibaren, ciltte ayırt edilebilir bir yumuşaklık, nemlilik ve parlaklık sağlar. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için uygulanabilecek kolay ve yeni bir cilt bakım yöntemidir. Jetpeel, derin temizlik, nemlendirme, oksijenizasyon ve mikrosirkülasyonun etkilerinin toplamı ile cilt yenileme yapar. Bu teknoloji tek başına kullanılabildiği gibi farklı cilt yenileme uygulamalarıyla (titan, Lazer, ) birlikte kullanılarak da sonuçların etkinliğini arttırılmaktadır.

Jetpeel tedavileri cilt üzerinde aynı anda 5 farklı etki gösterir :

1. Süpersonik jet akımlarla serum fizyolojik ve oksijeni cildinize uygular.
2. Gözenekler açılır.
3. Cilt yüzeyinde peeling yapar.
4. Ciltte mikro dolaşım imkanı sağlar.
5. Tedavi sonunda cilt olduğundan daha canlı, parlak ve genç bir görüntüye sahip olur.

Jetpeel Nasıl Çalışır ?

Özel tasarlanmış handpiece’i sayesinde basınçlı hava ve serum fizyolojiği birleştirip, cilt yüzeyinde supersonik jet akımlarla mekanik peeling yaparak, cildin bakımını ve yenilenmesini sağlayan; ilaç, vitamin ve destekleyici maddelerin cilt yüzeyine ve alt katmanlarına geçişini hızlandıran bu yöntem, son yılların doğal ve etkili teknolojisidir. Bu supersonik akımlar; ürünlerin cildin derinlerine kadar yedirilmesini sağlarken, aynı anda cilde mikro masaj yapar. Ayrıca gözenekleri açarak, yıllar boyunca doğal olarak orada birikmiş parçaların ve ölü derinin nazikçe uzaklaştırılabilmesine imkan veren en etkili cihazdır.


Hangi Koşullarda Jetpeel Uygulaması Yapılır ?

Kozmetik amaçlı cilt detoxu, derin cilt temizliği (gözenek, komedon) ve cilt nemlendirilmesinde kullanılabildiği gibi tedavi amaçlı olarakta yara izleri, güneş ve yaşlılık lekeleri, kırışıklık, aktif akneler, akne izleri, , birçok cilt hastalığında ve açık yaraların tedavisinde de kullanılabilen bir sistemdir.


Jetpeel Uygulaması, Vücudun Hangi Bölgelerinde Kullanılır ?

Jetpeel tedavileri daha çok yüze, boyuna ve dekolte alanlara uygulanmaktadır. Ancak vücudun derin temizleme ve nemlendirme gerektiren diğer alanları içinde kolaylıkla uygulama yapılabilmektedir. (el, ayak, göğüs, sırt ve dirsekler için) Jetpeel Tedavi Sıklığı ve Seans Sayısı,Tedavininin süresi ve sıklığı, doktor yada uzman terapist tarafından hastanın problemine bağlı olarak belirlenir. Jetpeel tedavileri minimum 7, maximum 30 günde bir uygulanır.


Jetpeel Tedavileri Sonrasında Nasıl Görünür ve Hissedilir ?

Jetpeel uygulamaları esnasında, cilt pembe bir renk alabilir ya da cilt tipine bağlı olarak rengi daha da açılabilir. Ancak tedaviden 15-30 dk sonra, cilt kendi rengine döner ve hastalar hiçbir rahatsızlık hissetmeden günlük aktivitelerine geri dönebilirler. JetPeel tedavilerinin hastanın cilt berraklığı ve parlaklığı üzerindeki önemli etkisi kanıtlanmıştır. Cildi derinden güçlendiren JetPeel tedavisi tamamen ağrısız ve çok daha hızlı iyileşme süresiyle ablatif (yara oluşturan) uygulamalardan çekinen hasta grubuna da güvenle hitap etmektedir.


Kullanım alanları nelerdir ?

 • Temizleme ve Arındırmada
 • Cilt detoxu
 • Gentle Peeling
 • Yüzeyel-orta-derin peeling
 • Pre-op/Post-op mekanik-medikal cilt temizliği ve bakımı
 • Anti-Aging Uygulamalarda
 • Cilt yenileme ve kırışıklık tedavisi
 • Foto yaşlanma
 • Hiperpigmentasyon
 • Poikiloderma
 • Doğum çatlakları
 • Akne-Skar Tedavilerinde
 • Sebum Regülasyonu ve Akne ve Skar tedavisi (her evre)
 • Post Akne Skar
 • Cilt Hastalıklarında
 • Dry skin sendromu
 • Psoriazis vulgaris
 • Sborreheic Dermatitis
 • Face truncal acnevulgaris
 • Cerrahi Desteklerde
 • Medikal Lenf Drenajı Gereken Durumlar:
 • Yüz ve boyun bölgesinde yapılan estetik operasyonlar sonrası,
 • İğnesiz Mezoterapi:
 • Yüz, vücut ve saçlı deride
 • Ağrısız, acısız, iğnesiz mezoterapi
 • Foto No : 1


  Lazer epilasyon

  Günümüzün bay ve bayanları için istenmeyen yüz ve vücut kılları artık geçmişte kalmış bir problemdir. Lazer ile kalıcı epilasyon tüm cilt tipleri ve tonlarındaki erkek ve bayanlar için. Artık ağrılı ağdalar, elketrolizler, jilet yok! Bu stres veren problemin çözümü için Coolglide lazer sistemi,21.yüzyıl teknolojisi ile tedavi imkanı sunmaktadır. Erkek ve bayanlar için kalıcı epilasyon.

    devamı için tıklayınız  Lazerle leke tedavisi

  Farklı renklerdeki cilt tiplerine göre ayarlanabilen bir ışık kaynağına sahip olan Limelight; kahverengi lekeler, yaygın kızarıklık, ince damarlar gibi birçok cilt problemlerine rahat ağrısız bir çözüm sunarken ayrıca yaşlanmakta olan cildi yenileyip gençleştirir. Limelight ; Facial Cutera’nın Limelight ürünü ile yapılan yeni cilt yenileme prosedürüdür.

    devamı için tıklayınız  Basınçlı su ile jet peeling

  Genel olarak cilt bakımı bazı kozmetik ürünlerin cildimize sürülmesiyle yapılır ki zaten siz bu işlemleri evinizde yapabiliyorsunuz. Bu ürünlerin bir çoğu cildin keratin tabakasını geçemez ve etkileri ürünün uzaklaştırılmasıyla biter. Oysa biz kliniğimizde süpersonik jet akımları ile derinin derinliğine nüfuz eden farklı konseptte profosyonel cilt bakımı uyguluyoruz. 
   

    devamı için tıklayınız  Titan ile cilt sıkılaştırma

  Yeni Cutera Titan ciltteki yaş etkilerini gidermek için zamanı geri alma fırsatını bütün doğal seçenekleriyle sunuyor. Cilt yüzeyinin altında derinde yeni kollajenlerin büyümesini stimüle etmek için ışık enerjisini kullanan “Titan” yüz, kollar, karın ve bacaklarda cildinizi çektirip sıkılaştırarak tedavi eder. Titan prosedürü cerrahi olmayan, güvenli ve...

    devamı için tıklayınız  Silikon protezler hakkında bilgilendirme !

  Son zamanlarda çeşitli medya guruplarında, PIP marka Fransa'da üretilen silikon protezler hakkında haberler yoğunlaşmıştır. Bu konuda hastalarımı bilgilendirme gereksinimi duydum. Öncelikle ben şu ana kadar söz konusu marka protezi kullanmadığımdan merkezimizde ameliyat olmuş hastalarımızın hiç bir şekilde endişelenmesine gerek yoktur.

    devamı için tıklayınız  Sorularınız için bizi arayın

  Estetik problemler ve tedavi yöntemleri çok çeşitlidir. Farklı cilt tiplerine göre farklı uygulamalar ve tedavi yöntemleri önerilebilir. Hal böyleyken internette bulunan birçok farklı kaynaktaki bilgiler arasında hastaya göre farklılıklar veya tutarsızlıklar bulunabilir. Hastalarımızın kafa karışıklığını gidermek üzere bize danışmalarını önemle tavsiye ediyoruz.

    devamı için tıklayınız  Lütfen dikkat !

  Bu sitede yer alan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Site içeriğindeki yazılar hekimle görüşmeye gitmeden önce ön bilgilendirme sağlayabilir. Site de hiçbir şekilde kliniğimizde yaptığımız uygulamaların resimleri paylaşılmayacaktır. Çünkü mevcut yasa ve yönetmeliklere göre suçtur, aynı zamanda hasta mahremiyetine karşı saygısızlıktır. Tedavi olmak için mutlaka bir hekimle görüşülmelidir.

    devamı için tıklayınız  Kozmetik girişimler hokkabaz ve sihirbaza bırakılamaz

  Prof. Ahmet Rasim Küçükusta'nın yazısı...

    devamı için tıklayınız   Bilgi ve randevu için : (0.362) 435 00 46    E-Posta : info @ alperaktas.com Samsun  Alper Aktaş  Estetik kliniği © 2012