Selülit ve bölgesel incelme


Selülit daha çok kadınlarda; özellikle uyluk, kalçalar ve karın derisi yüzeyinde çukur ve tümseklerden olusan düzensizlik veya “portakal kabugu” görünümündeki degisiklige verilen isimdir. Vücut şekillerinden ve kilolarından bağımsız olarak yirmi yaşın üzerindeki kadınların büyük bir çoğunluğu selülit problemi yaşıyor. Estetik Cerrahlara meydan okuyan bir problem olarak hala karşımızda duruyor. Kadınlar geleneksel pahalı medikal prosedürlerle sınırlanan çözümlerden daha etkin ve uzun süreli çözümlere yöneliyorlar. Dünyadaki tüm kadınların ortak hayali olan pürüzsüz ve güzel bir vücut... Teknolojinin gelişimiyle birlikte cerrahi müdahele olmaksızın selülitlerden kurtulmak ve belirli bölgelerde biriken yağlanmayı gidermek amacıyla çeşitli cihazlar geliştirilmiştir. Her ne kadar hiçbir cihaz cerrahinin benzersiz saltanatını yıkamıyor olsa da Estetik Cerrahın çözüm sepetinde, teknolojinin armağanı çözümler hastalar için kabullenilmesi daha kolay yöntemler oluyor. Ameliyatsız yöntemlerin cerrahi işlemleri ötelemesi ,üretkenliğimizde kesinti olmadan sosyal yaşamın temposu içinde kulağa hoş geliyor. Powershape, ameliyat olmadan selülit görüntüsünün azaltılması hatta derecesine göre yok edilmesi konusunda en gelişmiş ve estetik dünyasında bu hedefe ulaşmayı başardığını klinik ortamda kanıtlamış bir cihazdır.

Powershape, üç teknolojiyi birarada bulundurur ve böylece üç farklı cihaz ile gerçekleştirilebilen işlemleri tek başına yapabilir;

1. Bi-Polar Radyofrekans
2. Lazer
3. Vakum

Bu özellikleri sayesinde Powershape ile;

 • Cilt sıkılaşması,
 • Bölgesel incelme sağlanabilmektedir.

  Geniş alanlarda kullanılabilen ve özellikle selülitli bölgelerde tercih edilen geniş başlığı dışında küçük başlığı ile de yüz, boyun, kol gibi küçük alanlarda cilt sıkılaştırma amacıyla kullanılabilmektedir. Powershap’ın daha ilk seanslarda bile selülit üzerindeki etkisi fark edilebilmektedir. Yağ dokunun azalması sayesinde bölgesel incelme sağlanır vücut konturu düzelir.

  Tedavi gören hastaların %70'inden fazlasında göze çarpıcı biçimde selülitlerde düzelme. Sistematik ya da epidermal komplikasyonlar olmadan vücuttaki derin bölgelerdeki hedeflere ulaşmanın en güvenilir yolu.

  Tedavi Sonrası Elde Edilebilecek Sonuçlar :

 • Çapta küçülme
 • Bölgesel incelme
 • Vücut şekillendirme
 • Cilt sıkılaştırma
 • Bölgesel kan dolaşımındaki iyileşme
 • Cilt dokusunu iyileştirme
 • Minör kas ağrılarında rahatlama

  Powershape Selülitlerle Nasıl Savaşıyor ?

  Vakum Özelliği : Negatif basınç uygulayarak emme işlemi yapan iki mekanik silindirin yardımıyla bölgesel kan dolaşımı arttırılır ve aynı zamanda dokular arasında ödeme neden olan hapsolmuş sıvı hareket ettirilerek lenfatik dolaşıma karışması sağlanır.

  Lazer ve Radyofrekans özelliği: Bu iki enerjinin kullanımıyla ortaya çıkan ısı ,hipodermis dediğimiz dermisin alt tabakalarına ulaşarak yağ hücrelerinin enerji kullanımını arttırır. Yağ hücresi içindeki trigliseridlerin kullanılması ile hücre içi yağ azalır ve yağ hücresi küçülür. Bunun sonucunda belirli bölgelerde lokalize olmuş yağlar parçalanarak bölgesel incelme ve selülitlerin etkin tedavisi sağlanır.

  Radyofrekans enerjisi aynı zamanda cildin gerginleştirilmesi ve toparlanması amacıyla da kullanılmaktadır. Bu özelliği sayesinde sadece selülitlerin ortadan kaldırılması için değil aynı zamanda yüz ve boyunda sarkmaları azaltmak, yüz ovalinin belirginleşmesi ve yüzdeki derinin sıkılaşması için de etkilidir.

  Diğer vakum cihazlarında kılcal damar problemi olan kişilere(en azından problem olan bölgelere) uygulama yapılamazken Powershape bu hastalara da kolayca uygulanabilir. Yeni Radyo Frekanslı İncelme Tedavisi sıcak bir masaj gibidir ve çoğu hasta tedaviden keyif alır. Uygulama sırasında veya öncesi/ sonrası özel elbise veya çorap gerekmez. Görülebilir selüliti olan ve her tür cilt rengi olan hastalar için tedavi uygundur.


  Powershape Hangi Bölgelere Uygulanır ?

 • Bacaklar ve basen,
 • Üst kol,
 • Bel yan bölge
 • Karın bölgesi
 • Yüz ve boyun

  Powerhape Kaç Seans Uygulanır ve uygulamada Ne hissedilir ?

  Haftada 2 kez olmak üzere selülit derecesine göre 8-16 seans olarak önerilmektedir. Selülit derecesi bir veya iki olan bir çok hasta 10 seans sonrası memnun kaldıklarını ifade etmektedir. Hatta ilk bir kaç seansdan sonra bile fark gözlenebilmektedir.

  Selülit tedavisi sonucu elde edilen sonucun kalıcı olmasını sağlamak amacıyla ayda bir tek seans uygulanabilir. Seans süresi 15 ile 30 dakika arasında değişir. Bu süre uygulama yapılan alanın büyüklüğüne göre artıp azalabilir.

  Powershape selülit tedavisi veya bölgesel incelme tedavisi yapılan deri yüzeyinde cildin ısınmasına bağlı olarak pembelik oluşur. İşlemden sonra bir kaç saat süren, çalışılan bölgede sıcaklık hissedilir. Hemen işlem ardından günlük aktivitenize başlayabilirsiniz.

 • Foto No : 1


  Lazer epilasyon

  Günümüzün bay ve bayanları için istenmeyen yüz ve vücut kılları artık geçmişte kalmış bir problemdir. Lazer ile kalıcı epilasyon tüm cilt tipleri ve tonlarındaki erkek ve bayanlar için. Artık ağrılı ağdalar, elketrolizler, jilet yok! Bu stres veren problemin çözümü için Coolglide lazer sistemi,21.yüzyıl teknolojisi ile tedavi imkanı sunmaktadır. Erkek ve bayanlar için kalıcı epilasyon.

    devamı için tıklayınız  Lazerle leke tedavisi

  Farklı renklerdeki cilt tiplerine göre ayarlanabilen bir ışık kaynağına sahip olan Limelight; kahverengi lekeler, yaygın kızarıklık, ince damarlar gibi birçok cilt problemlerine rahat ağrısız bir çözüm sunarken ayrıca yaşlanmakta olan cildi yenileyip gençleştirir. Limelight ; Facial Cutera’nın Limelight ürünü ile yapılan yeni cilt yenileme prosedürüdür.

    devamı için tıklayınız  Basınçlı su ile jet peeling

  Genel olarak cilt bakımı bazı kozmetik ürünlerin cildimize sürülmesiyle yapılır ki zaten siz bu işlemleri evinizde yapabiliyorsunuz. Bu ürünlerin bir çoğu cildin keratin tabakasını geçemez ve etkileri ürünün uzaklaştırılmasıyla biter. Oysa biz kliniğimizde süpersonik jet akımları ile derinin derinliğine nüfuz eden farklı konseptte profosyonel cilt bakımı uyguluyoruz. 
   

    devamı için tıklayınız  Titan ile cilt sıkılaştırma

  Yeni Cutera Titan ciltteki yaş etkilerini gidermek için zamanı geri alma fırsatını bütün doğal seçenekleriyle sunuyor. Cilt yüzeyinin altında derinde yeni kollajenlerin büyümesini stimüle etmek için ışık enerjisini kullanan “Titan” yüz, kollar, karın ve bacaklarda cildinizi çektirip sıkılaştırarak tedavi eder. Titan prosedürü cerrahi olmayan, güvenli ve...

    devamı için tıklayınız  Silikon protezler hakkında bilgilendirme !

  Son zamanlarda çeşitli medya guruplarında, PIP marka Fransa'da üretilen silikon protezler hakkında haberler yoğunlaşmıştır. Bu konuda hastalarımı bilgilendirme gereksinimi duydum. Öncelikle ben şu ana kadar söz konusu marka protezi kullanmadığımdan merkezimizde ameliyat olmuş hastalarımızın hiç bir şekilde endişelenmesine gerek yoktur.

    devamı için tıklayınız  Sorularınız için bizi arayın

  Estetik problemler ve tedavi yöntemleri çok çeşitlidir. Farklı cilt tiplerine göre farklı uygulamalar ve tedavi yöntemleri önerilebilir. Hal böyleyken internette bulunan birçok farklı kaynaktaki bilgiler arasında hastaya göre farklılıklar veya tutarsızlıklar bulunabilir. Hastalarımızın kafa karışıklığını gidermek üzere bize danışmalarını önemle tavsiye ediyoruz.

    devamı için tıklayınız  Lütfen dikkat !

  Bu sitede yer alan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Site içeriğindeki yazılar hekimle görüşmeye gitmeden önce ön bilgilendirme sağlayabilir. Site de hiçbir şekilde kliniğimizde yaptığımız uygulamaların resimleri paylaşılmayacaktır. Çünkü mevcut yasa ve yönetmeliklere göre suçtur, aynı zamanda hasta mahremiyetine karşı saygısızlıktır. Tedavi olmak için mutlaka bir hekimle görüşülmelidir.

    devamı için tıklayınız  Kozmetik girişimler hokkabaz ve sihirbaza bırakılamaz

  Prof. Ahmet Rasim Küçükusta'nın yazısı...

    devamı için tıklayınız   Bilgi ve randevu için : (0.362) 435 00 46    E-Posta : info @ alperaktas.com Samsun  Alper Aktaş  Estetik kliniği © 2012