Dolgu


1- Dolgu maddeleri kaç tiptir ?
Kalıcı ve geçici etkiye sahip çok sayıda dolgu maddesi vardır. Geçici etkiye sahip olanlar genellikle kollajenin yapıtaşı olan hyaluronik asit türevleridir. Kalıcı maddelere örnek olarak PMM (polimetilmetakrilat) ve jel silion örnek veriliebilir.

2- Dolgu maddeleri hangi durumlarda kullanılır ?
Dudak kalınlaştırma ve konturlarının belirginleştirilmesinde, dudak asimetrilerinde, Alın, göz çevresi ve ağız kenarı kırışıklıklarında, "nazolabial sulkus" olarak adlandırılan burun-ağız kenarı oluğun doldurulmasında, sivilceye bağlı çökük izlerde, elmacık kemiği bölgesinin doldurulmasında, boyun çizgilerinin belirginliğinin azaltılması ve daha birçok durumda dolgu maddelerinin yeri vardır.

3- Dolgu maddesi olarak sıvı (jel) silikon kullanımı sağlıklı mıdır ?
Geçtiğimiz yıllarca dolgu amacıyla sıkça kullanlıan sıvı (jel) silikon özellikle kalıcı olması ve ekonomik nedenlerden dolayı çok tercih edilen bir yöntemdi. Ancak FDA tarafından da dolgu maddesi olarak kullanımı onaylanmamıştır. Enfekte olmaya yatkın olduğundan dolayı sıvı silikon yüzeyel dolgu maddesi olarak tavsiye edilmez.

4- Kimlere dolgu yapılamaz ?
Dolgu maddesi içeriğine allerjisi olanlara, aktif enfeksiyonu olan hastalara, otoimmün hastalığı olanlara, immünsupresif alanlara, gebe ve emzirmekte olanlara ve çocuklara (belli koşullarda) dolgu yapılmamalıdır.

5- Dolgu maddelerinin etkileri ne zadar sürer ?
Kullanılan dolgunun tipine göre değişir. 6 ay ile 24 aya kadar etkiler devam eder. Etkinin kalıcılığı kullanılan maddenin tipi dışında dolgu yapılan saha ve hastaya özgü niteliklere göre değişkendir. Kalıcı dolgu maddelerinin etkileri teorik olarak ömür boyudur ancak henüz uzun yıllara dayanan bir tecrübe yoktur.

6- Dolgu maddelerinin yan etkileri var mıdır ?
Çoğu madde zaten deride bulunan maddelerin laboratuar ortamında hazırlanmış halleri olduğundan dolayı önemli yan etkileri yoktur. oldukça nadir bir şekilde enjeksiyon yapılan sahalarda geçici kızarıklık, morarma olabilir.

7- Dolgu yaptırdıktan ne kadar sonra günlük hayatıma dönerim ?
Aynı gün günlük aktivitelerinizi devam ettirebilirsiniz.Güneşli dönemlerde dolgu yapıldıktan sonra ilk 1 hafta güneşlenme ve solaryum tavsiye edilmez. Yüksek faktörlü (SPF 35) içeren güneş koruyucular kullanılmaldır.

8- Dolgu maddesi sadece bir kez mi uygulanabilir ?
Hayır günümüzde kullanılan maddeler oldukça güvenilir olduğundan dolayı eksiklik hissedildikçe tekrar uygulamaların mahsuru yoktur.

9- Enjeksiyon ağrılı mıdır ?
Dolgu yapılacak yerin duyarlılığına göre değişir. Enjeksiyondan önce sahaya lokal anestezik krem sürülerek uyuşması sağlanır. Böylece ağrı duyusu minimuma indirgenir.

10- Hangi tip madde uygulanacağına nasıl karar veriyorsunuz ?
Dolgu yapılacak bölgeye ve varolan sorunun türüne göre hangi tip maddenin kullanılacağına karar verilir.Göz kenarlarındaki çizgilenme için uygun olan bir madde başka bir yerde kötü sonuç verebilir.

 

 Foto No : 1


Lazer epilasyon

Günümüzün bay ve bayanları için istenmeyen yüz ve vücut kılları artık geçmişte kalmış bir problemdir. Lazer ile kalıcı epilasyon tüm cilt tipleri ve tonlarındaki erkek ve bayanlar için. Artık ağrılı ağdalar, elketrolizler, jilet yok! Bu stres veren problemin çözümü için Coolglide lazer sistemi,21.yüzyıl teknolojisi ile tedavi imkanı sunmaktadır. Erkek ve bayanlar için kalıcı epilasyon.

  devamı için tıklayınızLazerle leke tedavisi

Farklı renklerdeki cilt tiplerine göre ayarlanabilen bir ışık kaynağına sahip olan Limelight; kahverengi lekeler, yaygın kızarıklık, ince damarlar gibi birçok cilt problemlerine rahat ağrısız bir çözüm sunarken ayrıca yaşlanmakta olan cildi yenileyip gençleştirir. Limelight ; Facial Cutera’nın Limelight ürünü ile yapılan yeni cilt yenileme prosedürüdür.

  devamı için tıklayınızBasınçlı su ile jet peeling

Genel olarak cilt bakımı bazı kozmetik ürünlerin cildimize sürülmesiyle yapılır ki zaten siz bu işlemleri evinizde yapabiliyorsunuz. Bu ürünlerin bir çoğu cildin keratin tabakasını geçemez ve etkileri ürünün uzaklaştırılmasıyla biter. Oysa biz kliniğimizde süpersonik jet akımları ile derinin derinliğine nüfuz eden farklı konseptte profosyonel cilt bakımı uyguluyoruz. 
 

  devamı için tıklayınızTitan ile cilt sıkılaştırma

Yeni Cutera Titan ciltteki yaş etkilerini gidermek için zamanı geri alma fırsatını bütün doğal seçenekleriyle sunuyor. Cilt yüzeyinin altında derinde yeni kollajenlerin büyümesini stimüle etmek için ışık enerjisini kullanan “Titan” yüz, kollar, karın ve bacaklarda cildinizi çektirip sıkılaştırarak tedavi eder. Titan prosedürü cerrahi olmayan, güvenli ve...

  devamı için tıklayınızSilikon protezler hakkında bilgilendirme !

Son zamanlarda çeşitli medya guruplarında, PIP marka Fransa'da üretilen silikon protezler hakkında haberler yoğunlaşmıştır. Bu konuda hastalarımı bilgilendirme gereksinimi duydum. Öncelikle ben şu ana kadar söz konusu marka protezi kullanmadığımdan merkezimizde ameliyat olmuş hastalarımızın hiç bir şekilde endişelenmesine gerek yoktur.

  devamı için tıklayınızSorularınız için bizi arayın

Estetik problemler ve tedavi yöntemleri çok çeşitlidir. Farklı cilt tiplerine göre farklı uygulamalar ve tedavi yöntemleri önerilebilir. Hal böyleyken internette bulunan birçok farklı kaynaktaki bilgiler arasında hastaya göre farklılıklar veya tutarsızlıklar bulunabilir. Hastalarımızın kafa karışıklığını gidermek üzere bize danışmalarını önemle tavsiye ediyoruz.

  devamı için tıklayınızLütfen dikkat !

Bu sitede yer alan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Site içeriğindeki yazılar hekimle görüşmeye gitmeden önce ön bilgilendirme sağlayabilir. Site de hiçbir şekilde kliniğimizde yaptığımız uygulamaların resimleri paylaşılmayacaktır. Çünkü mevcut yasa ve yönetmeliklere göre suçtur, aynı zamanda hasta mahremiyetine karşı saygısızlıktır. Tedavi olmak için mutlaka bir hekimle görüşülmelidir.

  devamı için tıklayınızKozmetik girişimler hokkabaz ve sihirbaza bırakılamaz

Prof. Ahmet Rasim Küçükusta'nın yazısı...

  devamı için tıklayınız Bilgi ve randevu için : (0.362) 435 00 46    E-Posta : info @ alperaktas.com Samsun  Alper Aktaş  Estetik kliniği © 2012