Cilt sıkılaştırma


CİLT SIKILAŞTIRMA

Yeni Cutera Titan ciltteki yaş etkilerini gidermek için zamanı geri alma fırsatını bütün doğal seçenekleriyle sunuyor. Cilt yüzeyinin altında derinde yeni kollajenlerin büyümesini stimüle etmek için ışık enerjisini kullanan “Titan” yüz, kollar, karın ve bacaklarda cildinizi çektirip sıkılaştırarak tedavi eder. Titan prosedürü cerrahi olmayan, güvenli ve kızılötesi ışık kaynağı ile cildi sıkılaştırarak yaşlılık izlerini geri çevirebilen bir yöntemdir.

TİTAN İLE CİLT SIKIŞTIRMA

Cutera Titan nasıl çalışıyor ?

Titan cilt yüzeyinin altındaki dermis’i ısıtmak için güvenli infrared ışık kaynağından yararlanır.Bu ısıtma sayesinde ani kolajen çekmesini sağlayarak ciltte sıkılaşmaya neden olur.Bu prosedür süresince,titan başlığı ile cilt yüzeyini (epidermisi) sürekli soğutarak korur.Bu prosedürden sonra,yeniden yapılanan kollajen oluşumu daha ileri sıkılaşma sonucunu ve dolayısı ile sarkmış ciltte,katlanmalarda ve çizgilerde gelişme sağlanır.

Titan farkı nedir ?

Titan ışık enerjisi kullanır.Çünkü ışık enerjisi kullanımı derin dermisi ısıtmak için gereken enerjiyi RF (radyofrekansı) gibi diğer enerji kaynaklarından çok daha düzenli,acısız ve komplikasyonsuz olarak dağıtarak yerine ulaştırır.

Hangi Bölgelerde Titan en iyi Etkiyi sağlar?

Hastalar cildin sarkık, gevşek olduğu birçok bölgede başarılı bir şekilde tedavi edilmiştir.Çene hattındaki gevşek sarkmış cilt,çene altı (gıdı),karın bölgesi ve üst kol bölgeleri tedaviye özellikle ve çok iyi cevap vermektedir.

Kimler Tedavi edilebilir ?

Titan prosedürü cilt yüzeyinin altındaki dokuyu ısıttığından beri bütün cilt tiplerindeki hastaların tedavi edilebilmesi mümkündür.Her yaştan ve cilt tipinden erkek ve kadınlar potansiyel adaylardır.Eğer Titan sizin için uygun ise doktorunuz size önerecektir.

Kaç tedaviye ihtiyacım olacak ?

Bazı Hastalarda sadece tek tedaviyle bile çok güzel ve çarpıcı sonuçlar alındı.Hekiminiz size en uygun sonuç için gereken tedavi sayısını ve kullanılıcak tedavi yöntemini size önerecektir.

Tedaviden sonra herhangi bir yan etki olabilir mi ?

Tedavinin hemen ardından bazı kızarıklıklar ve hafif şişlikler olabilir.Hepsi bir kaç saat içinde yok olur.Hekiminize tedavinin yararları ve riskleri hakkında detaylı bilgi için danışın.

Ne zaman sonuçları görebileceğim ?

Bazı hastalar sonuçları anında görebiliyor.Bununla birlikte, bir çok  hasta için sonuçlar yeni kollajenlerin oluşması ve cildin sıkılaşmasına bağlı olarak 3 ve 6 aylık periyotlarda görülür.

Tedaviler nasıl hissedilir ?

Her Titan atışıyla kısa bir ısınma hissedeceksiniz.Bazı hastalar önceden ağrı kesici alarak rahatlarken, çoğu hasta hiç bir şeye gerek duymadan rahat tedavi olabiliyor.Hekiminiz size önerecektir.

 Foto No : 1


Lazer epilasyon

Günümüzün bay ve bayanları için istenmeyen yüz ve vücut kılları artık geçmişte kalmış bir problemdir. Lazer ile kalıcı epilasyon tüm cilt tipleri ve tonlarındaki erkek ve bayanlar için. Artık ağrılı ağdalar, elketrolizler, jilet yok! Bu stres veren problemin çözümü için Coolglide lazer sistemi,21.yüzyıl teknolojisi ile tedavi imkanı sunmaktadır. Erkek ve bayanlar için kalıcı epilasyon.

  devamı için tıklayınızLazerle leke tedavisi

Farklı renklerdeki cilt tiplerine göre ayarlanabilen bir ışık kaynağına sahip olan Limelight; kahverengi lekeler, yaygın kızarıklık, ince damarlar gibi birçok cilt problemlerine rahat ağrısız bir çözüm sunarken ayrıca yaşlanmakta olan cildi yenileyip gençleştirir. Limelight ; Facial Cutera’nın Limelight ürünü ile yapılan yeni cilt yenileme prosedürüdür.

  devamı için tıklayınızBasınçlı su ile jet peeling

Genel olarak cilt bakımı bazı kozmetik ürünlerin cildimize sürülmesiyle yapılır ki zaten siz bu işlemleri evinizde yapabiliyorsunuz. Bu ürünlerin bir çoğu cildin keratin tabakasını geçemez ve etkileri ürünün uzaklaştırılmasıyla biter. Oysa biz kliniğimizde süpersonik jet akımları ile derinin derinliğine nüfuz eden farklı konseptte profosyonel cilt bakımı uyguluyoruz. 
 

  devamı için tıklayınızTitan ile cilt sıkılaştırma

Yeni Cutera Titan ciltteki yaş etkilerini gidermek için zamanı geri alma fırsatını bütün doğal seçenekleriyle sunuyor. Cilt yüzeyinin altında derinde yeni kollajenlerin büyümesini stimüle etmek için ışık enerjisini kullanan “Titan” yüz, kollar, karın ve bacaklarda cildinizi çektirip sıkılaştırarak tedavi eder. Titan prosedürü cerrahi olmayan, güvenli ve...

  devamı için tıklayınızSilikon protezler hakkında bilgilendirme !

Son zamanlarda çeşitli medya guruplarında, PIP marka Fransa'da üretilen silikon protezler hakkında haberler yoğunlaşmıştır. Bu konuda hastalarımı bilgilendirme gereksinimi duydum. Öncelikle ben şu ana kadar söz konusu marka protezi kullanmadığımdan merkezimizde ameliyat olmuş hastalarımızın hiç bir şekilde endişelenmesine gerek yoktur.

  devamı için tıklayınızSorularınız için bizi arayın

Estetik problemler ve tedavi yöntemleri çok çeşitlidir. Farklı cilt tiplerine göre farklı uygulamalar ve tedavi yöntemleri önerilebilir. Hal böyleyken internette bulunan birçok farklı kaynaktaki bilgiler arasında hastaya göre farklılıklar veya tutarsızlıklar bulunabilir. Hastalarımızın kafa karışıklığını gidermek üzere bize danışmalarını önemle tavsiye ediyoruz.

  devamı için tıklayınızLütfen dikkat !

Bu sitede yer alan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Site içeriğindeki yazılar hekimle görüşmeye gitmeden önce ön bilgilendirme sağlayabilir. Site de hiçbir şekilde kliniğimizde yaptığımız uygulamaların resimleri paylaşılmayacaktır. Çünkü mevcut yasa ve yönetmeliklere göre suçtur, aynı zamanda hasta mahremiyetine karşı saygısızlıktır. Tedavi olmak için mutlaka bir hekimle görüşülmelidir.

  devamı için tıklayınızKozmetik girişimler hokkabaz ve sihirbaza bırakılamaz

Prof. Ahmet Rasim Küçükusta'nın yazısı...

  devamı için tıklayınız Bilgi ve randevu için : (0.362) 435 00 46    E-Posta : info @ alperaktas.com Samsun  Alper Aktaş  Estetik kliniği © 2012