Lazer epilasyon ( CoolGlide )


LAZER EPİLASYON

Coolglide lazer ile kalıcı epilasyon :

Günümüzün bay ve bayanları için istenmeyen yüz ve vücut kılları artık geçmişte kalmış bir problemdir. Teşekkürler Coolglide Lazer sistemi!

Artık ağrılı ağdalar, elketrolizler, jilet yok! Bu stres veren problemin çözümü için Coolglide lazer sistemi,21.yüzyıl teknolojisi ile tedavi imkanı sunmaktadır. FDA kuruluşundan kalıcı epilasyon onayı almış olan Coolglide tüm cilt tiplerindeki bay ve bayan tüm hastaları güvenli ve etkili bir şekilde tedavi eder. Güneşten bronzlaşmış ciltlerde bile!

Lazer ile kalıcı epilasyon tüm cilt tipleri ve tonlarındaki erkek ve bayanlar için…


Coolglide Nasıl Çalışır?

Coolglide epilasyon laseri vücudumuzdaki kılları kaldırmak için tasarlanmıştır. Coolglide yoğun konsantre ışını önce cildinizi soğutup daha sonra enerjisini hedefe gönderebilen bir tasarıma sahiptir.

Bu laser enerjisi kıl kökünde bulunan pigmente giderek kılı köküne zarar verirken çevre dokusunda hasar oluşmamasına olanak sağlar.

Tedavi esnasında kılların bir kısmı silinirken geriye kalan 2-3 haftada dökülecektir. Vücudumuz hasara uğramış kıl kökünü zaman içinde absorbe edecektir.

Coolglide laser Epilasyon sistemini diğerlerinde ayıran özellikler nelerdir ?

Diğer laser ve yoğun ışık kaynakları (IPL) şunlardır :

Yoğun Işık Kaynakları: laser’den farklı olarak bir Flash lamp sistemi ile çalışırlar ve IPL olarak adlandırılırlar. IPL’ ler laser değildir.

I.   Kuşak laserler: 694 nanometre Ruby laserleri içerir
II.  Kuşak laserler: 755 nanometre Alexandrite laser
III. Kuşak laserler: 800–810 nanometre Diod laser
Kısa dalga boylu laserler kıl köküne hasar vermeden sadece kılı yakabilirler ve koyu ciltlerde güvenli değillerdir. Çünkü ışın yüzeyde kalıp ciltteki hedef hücreler üzerinden yan etkiler oluşturabilirler. Kıl kökü hasara uğramadığından bir süre sonra tekrar uzayacaktır.
IV. Kuşak laserler: Coolglide Nd-yag derin dalga boyu ile enerjinin kıl köküne ulaşmasını sağlar. 1064 nanometre Nd-Yag cildin 4–6 mm alta inecektir. Böylece Tüm cilt tipi ve zenciler dahil tüm cilt renklerinde kullanım olanağı sağlar. Ayrıca Coolglide laser sisteminin uygulama başlığı özel olarak tasarlanmış olup, cilde baskı uygulamadan doğru mesafeden ışığın verilmesini sağlar. 1064 dalga boyu için tasarlanmış gözlükler kısa dalga boyu laserler için tasarlananlardan daha güvenlidir.

Coolglide ile verilecek enerjinin süresi ayarlanabildiğinden, ince, kalın ve açık renkli kıllar dahil tüm kılların güvenli bir şekilde azaltılmasına olanak sağlar.

Hangi bölgeler tedavi edilebilir ?

Nerede ise vücuttaki tüm kıllar. Kadınlarda – yüz, çene, bıyık, kaş, koltuk altı, bikini, genital bölge, kol ve bacaklar. Erkeklerde – sırt, göğüs, yanak, boyun, ense ve isteğe bağlı kol ve bacaklar.

Coolglide laser ile diğer kıl yok etme metotlarını karşılaştırır mısınız ?

Tıraş, çekme ve depilator kremler gibi tüm geçici kıl yok etme yöntemleri ile kılları belli aralıklarla tekrar tekrar almanız gerekecektir. Her seferinde zaman ve uygun olmayan sorunlar ile karşılaşacaksınız. Coolglide laser epilasyon sistemi size en uzun süreli kalıcı kıl yok etme çözümü sunmaktadır.

Laser ile kıl azaltmanın avantajları:

· Büyük bölgeler tedavi edilirken iğneli epilasyon, çekme ve tıraşlama gibi rahatsızlık vermez.
· Çok daha hızlıdır. Zaman kaybına neden olmaz.
· Çok daha etkilidir

Olabilecek yan etkiler nelerdir ?

Çok az yan etkiden söz edilebilir. Bunlardan en sık rastlanan güneş yanığına benzer kızarıklık ve hafif şişme olup, birkaç saatten daha kısa sürede düzelecektir. Doktorunuz sizi bu konularda mutlaka bilgilendireceklerdir.

Laser ile kıl azaltılması kalıcımıdır ?

Kalıcı kıl yok etme “uzun süreli kıl azaltması” olarak tanımlanıp 3–6 tedavi sonrası kıllarda % 70 - % 90 arasındaki kıl azaltması için kullanılır. Tamamen kılsız bir sonuç çok realistik olmayacaktır.

Neden en az 3 tedavi gereklidir ?

Tüm laserler sadece Aktif büyüme fazındaki kılların köküne enerjilerini tam olarak göndererek yok edebilirler. Kılların ancak bir kısmı bu evrdedir, diğerleri dinlenme veya dökülme evresindedir. Bölgeye göre bu oranlar değişiklik gösterir. Herhangi bir zamanda kılların ancak % 50 ile %85’iaktif fazdadır (Anagen) ve bunların sadece 1/3 ile 1/4 ‘ü laser enerjisinin etkili olacağı miktarda pigment içerir.

Bunun dışında seans sayısını etkileyen faktörler nelerdir ?

·  Kıl rengi (açık renkli kıllar daha fazla seansa ihtiyaç duyarlar)
·  Irk ve genetik faktörler
·  Hormonsal durum
·  Yaş
·  Kilo (şişmanlık kıl büyümesini hızlandırır)
·  İlaçlar

Daha önce başka laser veya IPL ile tedavi oldum, şimdi Coolglide tedavi olabilir miyim ?

Kesinlikle! Tedavinize etkin Coolgide ile devam edebilirsiniz.

Ben laser epilasyon için uygun bir aday mıyım ?

Coolglide laserin mükemmel tasarımı ve uzun dalga boyu tüm cilt tipleri ve açık kahverengi dahil tüm kıllarda tedaviye olanak sağlar. Koyu cilt renklerinde diğer epilasyon laserleri güvenli değildir. Coolgide® zencilerde bile güvenle kullanılabilen bir laser olup amerikan otoriterler birliğince ödüllendirilmiştir.

Hangi renk kıllar tedaviye iyi yanıt verir ?

Kıl köklerindeki pigment laser enerjisinin hedefidir. Çok açık renkli kıllar 5–8 tedaviye ihtiyaç duyabilir. Koyu kıllarda sonuçlar daha erken seanslarda oluşabilir.

Ağrılımıdır ?

Laser enerjisi sadece bir ışıktır. Belki bir lastik çarpması gibi bir his olacak. İlk seans diğerlerinden biraz daha uzun sürecek. Çünkü birinci seanstan itibaren kıllarınız azalacaktır.

Coolglide tedavisi esnasında neler hissedeceğim ?

Coolglide laserin uygulama başlığı uygulama öncesi soğutup, sakinleştirirken cildiniz boyunca süzülerek kayacak ve kendinizi oldukça rahat hissetmenizi sağlayacaktır. laser atışı esnasında bazı hastalar basit bir sinek ısırığı gibi duygu tarif ederler. Lokal anestezik krem veya ağrı kesicilere ihtiyacınız olmayacaktır. Ancak özel bölgeler çalışırken bazı hastalar lokal anestezi kremler kullanmak isteyebilirler.

Tedavi sonrası neler hissedeceğim ?

Tedaviden hemen sonra tedavi alanında küçük kızarıklıklar ve oluşabilir. 3.-7. günler arası tedavi edilen kıllar biraz uzayabilir. Daha sonra dökülecekler veya bir daha uzamayacaklardır. Seans aralarında kıllarınızı çekmemeniz veya ağda ile almamanız gerekir. Sadece makas veya jilet ile tıraşlayabilirsiniz.

Tedavi sonrası normal yaşamda herhangi bir kısıtlama olacak mıdır ?

Tedaviden hemen sonra normal günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz, belki sadece kızarıklık olabilir. Güneşe açık bölgelerinize uygulama sonrası güneş koruyucusu uygulamanız gerekecektir. Ek olarak doktorunuz belki cilt tipinize göre bazı tavsiyelerde bulunacaktır.

Uygulama ücreti ne kadardır ?

Bölge, kıl yoğunluğu ile değişmektedir. Ücretlendirme muayene sonrası bildirilmektedir.

Coolglide laser Epilasyon

Kadın ve erkek tüm cilp tipleri ve renkleri için uygun çözüm

Cooglide farklıdır !

Colglide laser epilasyon sistemi brnozlaşmış cilt dahil tüm cilt tipleri ve renklerinde kullanılabilir. Sistem eşsiz bir tasarıma sahip olup, uzun dalga boyu, yeni soğutma tasarımı ile üst düzeyde etkili, güvenli ve kalıcı sonuçlar sunar.

Coolglide teknolojisi ince ve kalın kıllarda gerekli etkin enerjiyi kolayca sağlanmaktadır. Soğutma başlığı hasta konforunu artırırken yan etki ihtimalini minimize etmektedir.


 

 Foto No : 1


Lazer epilasyon

Günümüzün bay ve bayanları için istenmeyen yüz ve vücut kılları artık geçmişte kalmış bir problemdir. Lazer ile kalıcı epilasyon tüm cilt tipleri ve tonlarındaki erkek ve bayanlar için. Artık ağrılı ağdalar, elketrolizler, jilet yok! Bu stres veren problemin çözümü için Coolglide lazer sistemi,21.yüzyıl teknolojisi ile tedavi imkanı sunmaktadır. Erkek ve bayanlar için kalıcı epilasyon.

  devamı için tıklayınızLazerle leke tedavisi

Farklı renklerdeki cilt tiplerine göre ayarlanabilen bir ışık kaynağına sahip olan Limelight; kahverengi lekeler, yaygın kızarıklık, ince damarlar gibi birçok cilt problemlerine rahat ağrısız bir çözüm sunarken ayrıca yaşlanmakta olan cildi yenileyip gençleştirir. Limelight ; Facial Cutera’nın Limelight ürünü ile yapılan yeni cilt yenileme prosedürüdür.

  devamı için tıklayınızBasınçlı su ile jet peeling

Genel olarak cilt bakımı bazı kozmetik ürünlerin cildimize sürülmesiyle yapılır ki zaten siz bu işlemleri evinizde yapabiliyorsunuz. Bu ürünlerin bir çoğu cildin keratin tabakasını geçemez ve etkileri ürünün uzaklaştırılmasıyla biter. Oysa biz kliniğimizde süpersonik jet akımları ile derinin derinliğine nüfuz eden farklı konseptte profosyonel cilt bakımı uyguluyoruz. 
 

  devamı için tıklayınızTitan ile cilt sıkılaştırma

Yeni Cutera Titan ciltteki yaş etkilerini gidermek için zamanı geri alma fırsatını bütün doğal seçenekleriyle sunuyor. Cilt yüzeyinin altında derinde yeni kollajenlerin büyümesini stimüle etmek için ışık enerjisini kullanan “Titan” yüz, kollar, karın ve bacaklarda cildinizi çektirip sıkılaştırarak tedavi eder. Titan prosedürü cerrahi olmayan, güvenli ve...

  devamı için tıklayınızSilikon protezler hakkında bilgilendirme !

Son zamanlarda çeşitli medya guruplarında, PIP marka Fransa'da üretilen silikon protezler hakkında haberler yoğunlaşmıştır. Bu konuda hastalarımı bilgilendirme gereksinimi duydum. Öncelikle ben şu ana kadar söz konusu marka protezi kullanmadığımdan merkezimizde ameliyat olmuş hastalarımızın hiç bir şekilde endişelenmesine gerek yoktur.

  devamı için tıklayınızSorularınız için bizi arayın

Estetik problemler ve tedavi yöntemleri çok çeşitlidir. Farklı cilt tiplerine göre farklı uygulamalar ve tedavi yöntemleri önerilebilir. Hal böyleyken internette bulunan birçok farklı kaynaktaki bilgiler arasında hastaya göre farklılıklar veya tutarsızlıklar bulunabilir. Hastalarımızın kafa karışıklığını gidermek üzere bize danışmalarını önemle tavsiye ediyoruz.

  devamı için tıklayınızLütfen dikkat !

Bu sitede yer alan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Site içeriğindeki yazılar hekimle görüşmeye gitmeden önce ön bilgilendirme sağlayabilir. Site de hiçbir şekilde kliniğimizde yaptığımız uygulamaların resimleri paylaşılmayacaktır. Çünkü mevcut yasa ve yönetmeliklere göre suçtur, aynı zamanda hasta mahremiyetine karşı saygısızlıktır. Tedavi olmak için mutlaka bir hekimle görüşülmelidir.

  devamı için tıklayınızKozmetik girişimler hokkabaz ve sihirbaza bırakılamaz

Prof. Ahmet Rasim Küçükusta'nın yazısı...

  devamı için tıklayınız Bilgi ve randevu için : (0.362) 435 00 46    E-Posta : info @ alperaktas.com Samsun  Alper Aktaş  Estetik kliniği © 2012