Limelight ile leke tedavisi


LIMELIGHT FARKI !

Farklı renklerdeki cilt tiplerine göre ayarlanabilen bir ışık kaynağına sahip olan Limelight; kahverengi lekeler, yaygın kızarıklık, ince damarlar gibi birçok cilt problemlerine rahat ağrısız bir çözüm sunarken ayrıca yaşlanmakta olan cildi yenileyip gençleştirir.
 

LIMELIGHT  FACIAL İLE CİLT YENİLEME

Limelight Facial Nedir ?

Limelight Facial Cutera’nın Limelight ürünü ile yapılan yeni cilt yenileme prosedürüdür.Bu prosedür sayesinde cilt tonunda gelişme ,güneşe ve yaşlanmaya bağlı yüzeysel sorunların giderilmesi sağlanır.

Hangi bölgeler tedavi edilebilir ?

Limelight Facial,vücudunda yüz,boyun,dekolte bölgesi dahil olmak üzere güneş ve yaş lekeleri ,  yaygın kızarıklıklar, kılcal damarlar gibi sorunların bulunduğu  tüm vücut bölgelerinde kullanılabilir. Eskiden tedavisi zor olan açık kahverengi (düşük kontrastlı) lekelerde bile bu tedavi ile güzel sonuçlar alınmaktır.

Tedavi sırasında ne yapılır ?

Doktorunuz Limelight Facial uygulaması için sizin cilt tipinize ve tedavi edilecek olan soruna göre Program A,B yada C’yi seçerek uygun paramatreleri girer ve verilen ışığın etkisiyle yukarıda bahsedilenler gibi sorunlarınız ortadan kalkar.Kahverengi veya kırmızı pigmentli hücrelerin ısıtılması sayesinde tedavi etkisi oluşmaktadır.

Tedavi sırasında ne hissedeceğim ?

Hastalar genelde ışık enerjisi verildiği esnada batmaya benzer bir duygu hissederler.Damarsal lezyonların tedavisinde önce cildin jel ile soğutulması tavsiye edilir.Bunun dışında ağrı kesici yada anestezi gibi işlemlere gerek yoktur.

Tedavi süresi ne kadardır ?

Tedavi süresi,uygulanacak bölgenin büyüklüğüne göre değişkendir.En büyük bölgeler dahi 1 saatten az sürede tedavi edilir.

Kaç seansa ihtiyacım var ?

1-3 seans arasında değişebiliyor.Bu sorunun büyüklüğüne ve kapsamına göre değişiyor.Aşırı güneş hasarına maruz kalmış ciltlerde ilave seanslar tavsiye edilebilir.

Tedavi sonrasında ne olacak ?

Tedaviden hemen sonra kahverengi lekeler koyulaşmaya başlar ve cilt hafif kızarmış görünebilir.Tedavi edilmiş bölgede hafif bir kabarma görülebilir.Bu durum tipik olarak birkaç saat içinde geçecektir. Nadiren birgün veya daha uzun sürebilir.Gerekirse kızarıklığın üzerinde makyaj uygulanarak gizlenmesi mümkündür.

Sonuçları ne zaman görebileceğim ?

Renkleri koyulaşmış olan lekeler 1-3 hafta içerisinde dökülür ve kaybolur.1-3 hafta içinde lekelerin kaybolması ile yaygın kızarıklık ve damarların yok olması,renk bozukluklarının giderilmesi ve cildin tonunda gelişme sağlanması ile sonuçlanacaktır.Bütün bunlar olurken cildinizin kalitesinin arttığını hissedeceksiniz.

 
Leke-kızarıklıklar yeniden çıkacak mıdır ?

Güneşin zararlı etkilerinden dolayı yeni lekeler çıkabilir.Bunlarda aynı şekilde tedavi edilebilir.Fakat unutmamak gerekir ki leke ve kızarıklıklara sebep olduğu için her zaman güneşin zararlı etkilerinden korunmak gerekir.

 Foto No : 1


Lazer epilasyon

Günümüzün bay ve bayanları için istenmeyen yüz ve vücut kılları artık geçmişte kalmış bir problemdir. Lazer ile kalıcı epilasyon tüm cilt tipleri ve tonlarındaki erkek ve bayanlar için. Artık ağrılı ağdalar, elketrolizler, jilet yok! Bu stres veren problemin çözümü için Coolglide lazer sistemi,21.yüzyıl teknolojisi ile tedavi imkanı sunmaktadır. Erkek ve bayanlar için kalıcı epilasyon.

  devamı için tıklayınızLazerle leke tedavisi

Farklı renklerdeki cilt tiplerine göre ayarlanabilen bir ışık kaynağına sahip olan Limelight; kahverengi lekeler, yaygın kızarıklık, ince damarlar gibi birçok cilt problemlerine rahat ağrısız bir çözüm sunarken ayrıca yaşlanmakta olan cildi yenileyip gençleştirir. Limelight ; Facial Cutera’nın Limelight ürünü ile yapılan yeni cilt yenileme prosedürüdür.

  devamı için tıklayınızBasınçlı su ile jet peeling

Genel olarak cilt bakımı bazı kozmetik ürünlerin cildimize sürülmesiyle yapılır ki zaten siz bu işlemleri evinizde yapabiliyorsunuz. Bu ürünlerin bir çoğu cildin keratin tabakasını geçemez ve etkileri ürünün uzaklaştırılmasıyla biter. Oysa biz kliniğimizde süpersonik jet akımları ile derinin derinliğine nüfuz eden farklı konseptte profosyonel cilt bakımı uyguluyoruz. 
 

  devamı için tıklayınızTitan ile cilt sıkılaştırma

Yeni Cutera Titan ciltteki yaş etkilerini gidermek için zamanı geri alma fırsatını bütün doğal seçenekleriyle sunuyor. Cilt yüzeyinin altında derinde yeni kollajenlerin büyümesini stimüle etmek için ışık enerjisini kullanan “Titan” yüz, kollar, karın ve bacaklarda cildinizi çektirip sıkılaştırarak tedavi eder. Titan prosedürü cerrahi olmayan, güvenli ve...

  devamı için tıklayınızSilikon protezler hakkında bilgilendirme !

Son zamanlarda çeşitli medya guruplarında, PIP marka Fransa'da üretilen silikon protezler hakkında haberler yoğunlaşmıştır. Bu konuda hastalarımı bilgilendirme gereksinimi duydum. Öncelikle ben şu ana kadar söz konusu marka protezi kullanmadığımdan merkezimizde ameliyat olmuş hastalarımızın hiç bir şekilde endişelenmesine gerek yoktur.

  devamı için tıklayınızSorularınız için bizi arayın

Estetik problemler ve tedavi yöntemleri çok çeşitlidir. Farklı cilt tiplerine göre farklı uygulamalar ve tedavi yöntemleri önerilebilir. Hal böyleyken internette bulunan birçok farklı kaynaktaki bilgiler arasında hastaya göre farklılıklar veya tutarsızlıklar bulunabilir. Hastalarımızın kafa karışıklığını gidermek üzere bize danışmalarını önemle tavsiye ediyoruz.

  devamı için tıklayınızLütfen dikkat !

Bu sitede yer alan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Site içeriğindeki yazılar hekimle görüşmeye gitmeden önce ön bilgilendirme sağlayabilir. Site de hiçbir şekilde kliniğimizde yaptığımız uygulamaların resimleri paylaşılmayacaktır. Çünkü mevcut yasa ve yönetmeliklere göre suçtur, aynı zamanda hasta mahremiyetine karşı saygısızlıktır. Tedavi olmak için mutlaka bir hekimle görüşülmelidir.

  devamı için tıklayınızKozmetik girişimler hokkabaz ve sihirbaza bırakılamaz

Prof. Ahmet Rasim Küçükusta'nın yazısı...

  devamı için tıklayınız Bilgi ve randevu için : (0.362) 435 00 46    E-Posta : info @ alperaktas.com Samsun  Alper Aktaş  Estetik kliniği © 2012