Cilt yenilemede yeni yaklaşım


Cilt yenilemede farklı ve yeni yaklaşım; üç boyutlu cilt yenileme…

Merkezimizde kullandığımız Cutera Platform sayesinde klasik uygulamalardan farklı olarak cilt yenileme daha etkili …

Zamanın karşısında hiçbir şey eskimeden kalamıyor ne yazık ki. Aynaya her baktığımız gün vücudumuzda zamanın etkilerini görüyoruz. Özellikle yüzümüzde üzüntülü anlarımızı hatırlatan kırışıklıklar, güneşin zaman içinde oluşturduğu kahverengi lekeler, yanaklarımızda genişlemiş damarlar, yüreğimizde duyduğumuz yaşam coşkusunu aynadaki yansımamızda görmemize engel oluyor.
Bu durum ilerleyen tıp teknolojisi ile artık kader değil. Lazerin estetik cerrahide kullanıma daha geniş amaçla kullanıma girişi bu problemlerimize çözüm getiriyor.
Estetik cerrahi alanındaki yenilikleri takiple bilimsel veriler ışığında süzerek siz hastalarıma en kaliteli sağlık hizmetini vermeyi misyon olarak kabul ediyorum. Bu nedenle yüz gençleştirmede en son teknoloji ile “üç boyutlu yüz yenileme” konseptini artık uyguluyorum.

"Üç Boyutlu Cilt Yenileme Sistemi", IPL (Intense Pulse Light), ND-YAG laser ve Titan teknolojisini birleştiriyor. Bu özellikler sayesinde ilk defa cildin hem üst, hem orta, hem de derin tabakalarında gençleştirme yapılıyor.
Bu sistemle çiller, güneş lekeleri, kızarıklık, genişlemiş gözenekler, kırışıklık, deride gevşeme ya da sarkma gibi sorunların tümünü tedavi etmek mümkün.

IPL (Intense Pulse Light-Yoğunlaştırılmış Atılımlı Işık) : Cihazın flash lambasından yoğunlaştırılmış görünür bir ışık veriliyor. Bu geliştirilmiş IPL sistemi ile uygulanan "foto genesis" işlemi derinin en üst tabakasını yeniliyor. Böylece lekeler (çiller, güneş lekeleri), kızarıklıklar ve ince damarsal genişlemeler tedavi edilebiliyor. Derideki hedef doku (çil, güneş lekesi gibi) tarafından ışık enerjisi emiliyor, emilen ışık dokuda ısı enerjisine dönüştüğünden hedef doku tahrip ediliyor. Birçok dalga boyunda ışık üretilebiliyor. Ciltteki renk farklılıkları ve düzensizlikler giderilebiliyor.

ND-Yağ Laser : Bu sistem ile uygulanan "lazer genesis" işlemi ise cildin orta tabakasındaki değişiklikler nedeni ile oluşan yaşlılık belirtilerini tedavi ediyor. Lazer enerjisi kolajen yapımını artırarak genişlemiş gözenekler, derideki kalınlaşma ve kabalaşma, ince kırışıklıklar ve yoğun deri kızarıklığının giderilmesini sağlıyor. Ayrıca akne izlerinin tedavisinde de oldukça etkili.

Titan Sistemi : Güvenli bir kızıl ötesi ışık kaynağı kullanımı ile cildi sıkılaştıran bir yöntem. Titan derinin en alt tabakasını ısıtarak kolajen liflerin kısalıp kalınlaşmasını, uzun dönemde ise kolajenin yeniden yapılanmasını sağlar. Yüz, boyun, karın, kalça ve kollar dahil olmak üzere tüm vücuttaki gevşemiş ve sarkmış cildi sıkılaştırmak için kullanılıyor. Özellikle ileri yaş ve yerçekiminin etkisine bağlı olarak yüz ve boyun derisinde, gebelik sonrasında ise karın derisinde gelişen gevşeme ve sarkmaların tedavisinde oldukça etkili. Her yaş grubunda uygulanabilir.

Üst dudaktaki ince dikey çizgiler, boyundaki çizgilenmeler, yanaktaki çizgilerin giderilmesinde birkaç seansta iyi sonuçlar elde ediliyor.
Çizgilerin giderilmesi cerrahi olmayan bir uygulama özelliğini taşıyor. Her seans arasında 2-4 hafta beklemek gerekiyor.
Bu tedavi yüz-boyun gençleştirme yöntemleri arasında erken ve orta dönemdeki kırışıklıklar ve sarkmalarda etkili olabiliyor.
Özellikle ince yüz kırışıklıklarında lokal anestezi bile gerektirmeden etkin bir düzelme ve gerginlik sağlanıyor.
Damarsal kökenli olan telenjiektazi, Porto şarabı lekesi, hemanjiom, yüz ve gövdedeki vişne anjiomları, bacaktaki ince ve yüzeyel varislerde çok etkin tedavi sağlıyor. Bunun için 4-5 tedavi gerekebilir ve 3-4 ay sonra kesin sonuçlar görünür hale gelebiliyor.
Damarsal deri lekelerinde ve hastalıklarında, yüz kırışıklıklarında hem yüzeyel hem de derin deri tabakalarında daha etkin ve daha güvenli tedavi sağlıyor.
Ayrıca, lazer uygulaması sonrası derinin kendisini toparlama ve düzelme süresi oldukça kısalıyor. Aynı amaçla kullanılan lazerlere göre daha hızlı bir sistem.

Açık kahve lekelerde bile etkili

Cihaz boyun ve dekolte bölgeleri dahil olmak üzere tüm vücut bölgelerinde etkili olabiliyor. Eskiden zor tedavi edilen açık kahve renkli lekelerde bile güzel sonuçlar alınabiliyor.
Her hastaya ve tedavi edilen soruna göre bir-üç seans arasında sonuç alınabiliyor.
Aşırı güneş hasarına maruz kalmış ciltlerde ilave seanslar tavsiye edilebiliyor. Tedaviden hemen sonra kahverengi lekeler koyulaşmaya başlıyor ve cilt hafif kızarmış görünebiliyor. Bu durum tipik olarak bir kaç saat içinde geçiyor.

Doz ayarı çok iyi yapılabiliyor

Üç Boyutlu Cilt Yenileme Sisteminin IPL özelliği, geleneksel IPL cihazlarına oranla daha güvenli. Çünkü diğer sistemlerde atış öncesinde cihazın istenilen dozda atış yapıp yapmadığı kontrol edilirken, bu cihazda atış kontrolü sürekli yapılıyor.
Programlanabilir dalgaboyları sayesinde koyu cilt tiplerine özel dalgaboyları ile güvenli ve etkin bir şekilde kullanılabiliyor.
Cihazla uygulama yapıldıktan sonra ilk 10 gün ve tabii ki daha sonra güneşin zararlı etkilerinden korunmaya devam edilmesi gerekiyor.
24 saat boyunca yoğun kimyasallardan kaçınılması önemli.
Güneşin zararlı etkilerinden dolayı yeni lekeler çıkabilir. Bunlar da aynı şekilde ilk uygulamadan 4 hafta sonra tedavi edilebilir.

 Foto No : 1


Lazer epilasyon

Günümüzün bay ve bayanları için istenmeyen yüz ve vücut kılları artık geçmişte kalmış bir problemdir. Lazer ile kalıcı epilasyon tüm cilt tipleri ve tonlarındaki erkek ve bayanlar için. Artık ağrılı ağdalar, elketrolizler, jilet yok! Bu stres veren problemin çözümü için Coolglide lazer sistemi,21.yüzyıl teknolojisi ile tedavi imkanı sunmaktadır. Erkek ve bayanlar için kalıcı epilasyon.

  devamı için tıklayınızLazerle leke tedavisi

Farklı renklerdeki cilt tiplerine göre ayarlanabilen bir ışık kaynağına sahip olan Limelight; kahverengi lekeler, yaygın kızarıklık, ince damarlar gibi birçok cilt problemlerine rahat ağrısız bir çözüm sunarken ayrıca yaşlanmakta olan cildi yenileyip gençleştirir. Limelight ; Facial Cutera’nın Limelight ürünü ile yapılan yeni cilt yenileme prosedürüdür.

  devamı için tıklayınızBasınçlı su ile jet peeling

Genel olarak cilt bakımı bazı kozmetik ürünlerin cildimize sürülmesiyle yapılır ki zaten siz bu işlemleri evinizde yapabiliyorsunuz. Bu ürünlerin bir çoğu cildin keratin tabakasını geçemez ve etkileri ürünün uzaklaştırılmasıyla biter. Oysa biz kliniğimizde süpersonik jet akımları ile derinin derinliğine nüfuz eden farklı konseptte profosyonel cilt bakımı uyguluyoruz. 
 

  devamı için tıklayınızTitan ile cilt sıkılaştırma

Yeni Cutera Titan ciltteki yaş etkilerini gidermek için zamanı geri alma fırsatını bütün doğal seçenekleriyle sunuyor. Cilt yüzeyinin altında derinde yeni kollajenlerin büyümesini stimüle etmek için ışık enerjisini kullanan “Titan” yüz, kollar, karın ve bacaklarda cildinizi çektirip sıkılaştırarak tedavi eder. Titan prosedürü cerrahi olmayan, güvenli ve...

  devamı için tıklayınızSilikon protezler hakkında bilgilendirme !

Son zamanlarda çeşitli medya guruplarında, PIP marka Fransa'da üretilen silikon protezler hakkında haberler yoğunlaşmıştır. Bu konuda hastalarımı bilgilendirme gereksinimi duydum. Öncelikle ben şu ana kadar söz konusu marka protezi kullanmadığımdan merkezimizde ameliyat olmuş hastalarımızın hiç bir şekilde endişelenmesine gerek yoktur.

  devamı için tıklayınızSorularınız için bizi arayın

Estetik problemler ve tedavi yöntemleri çok çeşitlidir. Farklı cilt tiplerine göre farklı uygulamalar ve tedavi yöntemleri önerilebilir. Hal böyleyken internette bulunan birçok farklı kaynaktaki bilgiler arasında hastaya göre farklılıklar veya tutarsızlıklar bulunabilir. Hastalarımızın kafa karışıklığını gidermek üzere bize danışmalarını önemle tavsiye ediyoruz.

  devamı için tıklayınızLütfen dikkat !

Bu sitede yer alan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır. Site içeriğindeki yazılar hekimle görüşmeye gitmeden önce ön bilgilendirme sağlayabilir. Site de hiçbir şekilde kliniğimizde yaptığımız uygulamaların resimleri paylaşılmayacaktır. Çünkü mevcut yasa ve yönetmeliklere göre suçtur, aynı zamanda hasta mahremiyetine karşı saygısızlıktır. Tedavi olmak için mutlaka bir hekimle görüşülmelidir.

  devamı için tıklayınızKozmetik girişimler hokkabaz ve sihirbaza bırakılamaz

Prof. Ahmet Rasim Küçükusta'nın yazısı...

  devamı için tıklayınız Bilgi ve randevu için : (0.362) 435 00 46    E-Posta : info @ alperaktas.com Samsun  Alper Aktaş  Estetik kliniği © 2012